Korki analne – 3 najważniejsze wskazówki dla początkujących

Pomysł zakupu korka analnego może stanowić pierwszy krok w stronę odkrycia zupełnie nowej odsłony seksualnych doznań.

Bez względu na to, czy rozważasz rozpoczęcie przygody ze stymulacją analną z wykorzystaniem tego rodzaju gadżetu w kategorii sposobu na urozmaicenie swojego życia seksualnego – masturbacji lub seksu w parze – czy też swego rodzaju przygotowania do analnej penetracji, przyda Ci się kilka wskazówek, których warto się trzymać, aby zabawy z zatyczkami analnymi były bezpieczne i dały jak najwięcej przyjemności.

Bezpieczny materiał

Podstawową kwestią przy odpowiednim wyborze korków analnych jest materiał, z którego gadżety te będą wykonane. Musi on być wysokiej jakości i cechować się bezpieczeństwem dla organizmu, przede wszystkim dla delikatnych okolic intymnych. Do bezpiecznego wykorzystywania przy stymulacji analnej nadają się buttplugi wykonane ze stali nierdzewnej, szkła borokrzemowego, silikonu medycznego czy aluminium. Są one także łatwe w czyszczeniu – wystarczy myć je przed i po użyciu wodą z mydłem. Dodatkowym atutem zatyczek analnych ze stali, aluminium czy szkła jest możliwość ich ogrzewania lub schładzania dla spotęgowania doznań.

Dobór kształtu i rozmiaru

korki analne

Dostępne na rynku korki analne przybierają przeróżne kształty i rozmiary – od podłużnych, prostych lub zakrzywionych, przez bulwiaste, aż po formy przypominające kilka połączonych ze sobą kulek. Jeśli jesteś osobą początkującą, warto zacząć od gadżetów o mniejszych rozmiarach – np. o średnicy nieprzekraczającej 2,5 cm – i ewentualnie stopniowo wprowadzać do użytku większe zatyczki analne, aby pierwsze zabawy tego typu nie okazały się bolesne i niekomfortowe. Należy zwrócić uwagę, aby wybrane korki analne były właściwie wyprofilowane i posiadały szeroką podstawę zapobiegającą wchłonięciu gadżetu przez odbyt.

Odpowiednie nawilżenie

Niezależnie od tego, jakie rozmiary i kształty będą miały wybrane przez Ciebie zatyczki analne, kluczową kwestią jest zapewnienie właściwego nawilżenia okolic intymnych podczas zabawy. W tym celu należy zaopatrzyć się w lubrykant, którego stosowanie ułatwi aplikację korków analnych oraz zminimalizuje ryzyko odczuwania bólu i powstania otarć okolic odbytu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu preparatów – najogólniej można podzielić je pod względem ich formuły na lubrykanty na bazie wody oraz na bazie silikonu. Te drugie są z reguły bardziej wydajne i trwalsze, dzięki czemu często lepiej sprawdzają się przy stymulacji analnej. Preparaty na bazie silikonu mogą być także bezpiecznie stosowane z lateksowymi prezerwatywami. Nie należy ich jednak używać z gadżetami wykonanymi z silikonu, gdyż niesie to ryzyko ich uszkodzenia – w takim przypadku właściwym wyborem będzie lubrykant na bazie wody, również odpowiedni do użytku z prezerwatywą.